Marketingowe Porównanie infrastruktury plaż polskich i greckich.

Przedsiębiorczość na plażach w Grecji

Na plażach w Grecji są restauracje, które oferują zjedzenie obiadów i innych posiłków z widokiem na morze. Przy brzegu dla zagranicznych turystów jest
to bardzo atrakcyjna opcja, ponieważ  w ich krajach macierzystych nie często zdarza się taka możliwość. Jest również możliwość wypożyczenia leżaków
z tamtejszych hoteli i knajpek, za opłatą. Częścią marketingu w Grecji są również rejsy statkami na wyspy. Jest to dobry sposób na ciekawe spędzenie czasu, jest też możliwością przemieszczenia się ze stałego lądu na odległe plaże na wyspie.

Przedsiębiorstwo na polskich plażach

Polskie plaże zachwycają nas nie małą ofertą atrakcji, w tej ofercie mamy do wyboru kategorii zaczynając od jedzenia np. budek z goframi, rybami lub restauracjami które przeważnie nie są warte swojej ceny w centrum polski za gofra dobrej jakości zapłacimy około 12zł, na plażach za ten sam produkt często gorszej jakości zapłacimy około 2 razy więcej. Często na plażach spotkamy osoby handlującymi przekąskami takimi jak gotowana kukurydza, popcorn, owoce i napoje które również osiągają ogromne ceny w porównaniu do swojej jakości. Jeżeli chodzi o atrakcje sytuacja wygląda podobnie, mamy do wyboru bardzo dużo różnego rodzaju rozrywki zaczynając od kolorowych dmuchanych atrakcji, które zachęcają nasze pociechy i zwracają ich uwagę głośną muzyką możemy również wybrać się do różnego rodzaju muzeów.

Niebieska flaga na plażach w Grecji

Błękitna Flaga to międzynarodowa nagroda w dziedzinie ekologii i ochrony środowiska, która jest przyznawana plażom i marinom, co gwarantuje czystą okolicę, morze i plażę, dobre wyposażenie i wysoką jakość usług.

W 2022 roku 581 plaż Grecji otrzymało wyróżnienie Błękitnej Flagi, co odpowiada 14% ogólnej liczby plaż wyróżnionym tym symbolem w tym roku na całym świecie.

Długość wybrzeża

Grecki archipelag obejmuje 7500 km wybrzeża o łącznej długości 16 000 km i charakteryzuje się bardzo zróżnicowanym krajobrazem.
 
W Polsce jest prawie 500km wybrzeża.

Ratownictwo wodne w Polsce

Nad bezpieczeństwem plażowiczów w Gdyni czuwa Grupa Interwencyjna Ratownictwa Wodnego Gdyńskiego Centrum Sportu. Jest to zespół składający się z najbardziej doświadczonych ratowników, który w momencie wystąpienia zdarzenia bardzo szybko może dotrzeć do poszkodowanego i udzielić mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zastęp GIRW dysponuje szybką łodzią motorową, skuterem ratowniczym z platformą.

Nad polskimi morzami odbywają się rekutacje na ratowników wodnych Gdyńscy ratownicy wodni nie tylko zajmują się patrolowaniem plaż i udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach. To również utytułowany zespół, który regularnie bierze udział z powodzeniem w ogólnopolskich zawodach w tym tych najwyższej rangi, Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym, regularnie plasując się w nich na czołowych lokatach. Ratownikiem wodnym może zostać wyłącznie osoba, która ukończyła 18. rok życia.

 

Do pracy mogą przystąpić wyłącznie te osoby, które ukończyły kurs ratownika wodnego. Po odbyciu szkolenia kursanci przystępują do egzaminu, którego pozytywny wynik jest warunkiem koniecznym do otrzymania stosownego zaświadczenia (wzór został określony w Rozporządzeniu MSW z dnia 21 czerwca 2012 roku). Na tym jednak nie koniec, przyszły ratownik wodny musi też posiadać zaświadczenie będące potwierdzeniem ukończenia szkolenia z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Ważność takiego dokumentu wygasa po trzech latach, po upływie tego czasu zaświadczenie należy odnowić drogą kolejnego egzaminu. Mówimy tu o egzaminie państwowym, którego pozytywny wynik jest warunkiem koniecznym do pełnienia obowiązków ratownika wodnego.

Skąd czerpaliśmy infromacje