To już czwarta edycja projektu w ramach Erasmus+ !

Właśnie ruszamy z przygotowaniami do projektu w sektorze kształcenia zawodowego współfinansowanego przez Unię Europejską pt. Europejskie praktyki zawodowe szansą na udaną karierę zawodową – edycja IV.

Czego można się spodziewać w nadchodzącym projekcie?

Jak co roku, kluczową akcją jest międzynarodowa mobilność uczniów naszego technikum.  W tej edycji uczestnicy będą mieli okazję odbyć praktyki we Włoszech. Wyjazd odbędzie się w dniach 22.05.-2.06.2023.

Celem głównym projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych oraz zdobycie praktycznego doświadczenia przez uczniów w branży mechanicznej, elektrycznej oraz informatycznej. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie zwiększą swoje kompetencje językowe, co w przyszłości zapewni im  lepszy start w karierze zawodowej.

 

Pozostałe korzyści wynikające z realizacji projektów europejskich

Nasza szkoła umacnia w ten sposób swoją pozycję w regionie, jako placówki edukacyjnej z wysokim potencjałem. Rozwijamy międzynarodowy charakter szkoły, podnosimy kompetencje kadry. Mamy też możliwość działać na rzecz osób o zmniejszonych szansach.

 

Co nowego przy tym projekcie?

Ponieważ realizacja międzynarodowych projektów jest jednym z priorytetów naszej szkoły, postanowiliśmy uruchomić profil na Facebooku dedykowany właśnie tym projektom. Chcemy jeszcze efektywniej docierać do Was z informacjami, dzielić się relacjami z wyjazdów i szerzyć efekty Waszych praktyk.

 

Profil znajdziecie tu: https://www.facebook.com/EuropaNaszymDomemZSCKPSochaczew

Zapraszamy do obserwowania i wypatrywania informacji o rekrutacji, która rusza już 24.03.2023!