Zaczynamy rekrutację do projektu Eurasmus +, nr 2023-1-PL01-KA121-SCH-000125074.

Uczniowie,

 informujemy o rozpoczęciu naboru do drugiego przedsięwzięcia w ramach projektu o numerze 2023-1-PL01-KA121-SCH-000125074. W nadchodzącej odsłonie, uczestnicy będą mieli możliwość udziału w mobilności w północnej części Grecji. Inicjatywa ta jest możliwa dzięki Akredytacji, jaką nasza placówka uzyskała w ramach programu Erasmus+ w sektorze edukacji szkolnej.  

Projekt jest realizowany w ramach uzyskanej przez szkołę Akredytacji w programie Erasmus +, w sektorze Edukacja Szkolna.  

Info o projekcie + rekrutacji_ Grecja-24-1

Głównym celem projektu

jest rozwój kluczowych kompetencji uczniów – od umiejętności cyfrowych, poprzez językowe, aż po osobiste i społeczne. Chcemy również otworzyć młodym ludziom drzwi do międzynarodowej współpracy oraz zaznajomienia z różnorodnością kulturową. 

Szczegóły planowanej mobilności: 

Planowany termin grupowej mobilności w Grecji to 19.05-01.06.2024, co uwzględnia dodatkowe dwa dni na podróż.  

To przedsięwzięcie pozwoli 22 uczniom naszej szkoły na zdobycie bezcennych międzynarodowych doświadczeń oraz poszerzenie perspektyw edukacyjnych. Aby zapewnić uczestnikom optymalne przygotowanie, przed wyjazdem zorganizujemy kurs przygotowawczy, który obejmie lekcje języka angielskiego oraz szkolenia z zakresu organizacji i tematyki merytorycznej. 

 

Program pobytu w Grecji jest bogaty i różnorodny, zawierający zajęcia w szkole, elementy teoretyczne, warsztatowe i terenowe, realizowane we współpracy z uczniami greckiej szkoły partnerskiej. Dodatkowe dwa dni przeznaczone zostaną na odkrywanie greckiej kultury i historii, co pozwoli na pełniejsze zrozumienie i integrację. 

 

Naszym partnerem w tym projekcie jest została grecka szkoła 3 Lyceum of Katerini, która swoim nowoczesnym podejściem do nauczania i bogatym doświadczeniem w międzynarodowej współpracy jest gwarantem realizacji programu i celów projektu. 

Pragniemy przypomnieć, że udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny dla wszystkich uczestników, dzięki wsparciu finansowemu z Unii Europejskiej. 

 

Zachęcamy do aplikowania uczniów III klas Liceum i IV klas Technikum – budownictwo, elektryk, logistyk, którzy chcą dołączyć do tej międzynarodowej przygody. 

 

Rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń już 18.03.2024! 

 

Wszystkie formularze oraz regulamin rekrutacji dostępne są na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie.