Ateny - więcej, niż tylko zabytki

miasto, które nie tylko przenosi w głąb historii, ale też pulsuje energią nowoczesności. Ta grecka metropolia , pełna kontrastów i bogata w dziedzictwo, jest jednym z najbardziej fascynujących miejsc na świecie. W Atenach można zanurzyć się w starożytności, spacerując po relikwiach przeszłości. Akropol, majestatycznie wznoszący się nad miastem, przechowuje skarby takie jak Partenon i Erechtejon, które zapierają dech w piersiach. Można podziwiać starożytne rzeźby, które przemawiają piękną historią.

Jednak Ateny to nie tylko zabytki, ale też żywa scena kulturalna. Wizyta w Narodowym Muzeum Archeologicznym pozwoli zagłebić się w tajemnice starożytnej Grecji. Nie można zapomnieć także o Placeu Syntagma, gdzie można podziwiać wspaniałe przedstawienia teatralne. Ateńskie muzea, galerie sztuki i teatry oferują niekończące się źródło inspiracji.

Przemierzając ulice Aten można poczuć elektryczny urok. Od tradycyjnej dzielnicy Plaka z wąskimi uliczkami, tawernami i sklepikami z pamiatkami, po modną dzielnicę Kolonaki z butikami znanych projektantów i ekskluzywnymi restauracjami. Dzielnice Gazi i Psiri, które tętnią życiem nocnym.

Odwiedzając Ateny trzeba także spróbować autentycznej greckiej kuchni. Można odkryć pyszne smaki takie jak moussaka, souvlaki, tzatziki i spanakopita.

Centrum wypadowe

 Mimo, że Ateny nie są bezpośrednio nadmorskim miastem, to oferuje kilkoma miejscami, które warto odwiedzić. Przykładem takiego wybrzeża jest Wybrzeże Ateny (Athenian Riviera), czyli piękne wybrzeże rozciągajace sie na południe od Aten. Można znaleźć tam piękne plaże, malownicze kurorty na przykład Gryfada, Vouliagmeni i Sounion. Można także zanurzyć się w wodach Morza Egejskiego zrelaksować na piaszczystych plażach, korzystając z uroków słonecznego wybrzeża. 

Ateny są kolebka demokracji i centrum starozytnej Grecji. Są też doskonałym centrum wypadowym do odkrywania okolicznych miejsc takich jak malownicze wysepki i piękne plaże.

Wykonała Aleksandra Łukasik

You can check english version of this article –>