Odkryj uroki prawdziwej Grecji

W Tesalii można odkryć uroki prawdziwej Grecji zarówno te związane z błogim wypoczynkiem na przepięknych plażach, jak i ze zwiedzaniem zabytków pamiętających okres starożytności. Tereny Niziny Tesalskiej, otoczone masywami górskimi, skrywają wiele ciekawych atrakcji, które warto zwiedzić podczas przerwy w leżakowaniu na słonecznym wybrzeżu czy też rajskim półwyspie Pilion, gdzie według mitologii wypoczywali greccy bogowie. Do idyllicznego obrazka wziętego niemalże z widokówki zaliczyć można także pogodnych mieszkańców Tesalii i wioski położone na zielonych zboczach, pośród niekończących się sadów.

Stolicą regionu jest Larisa

Jest to  duży ośrodek handlowy położony w centrum równiny tesalskiej, w którym warto zatrzymać się chociaż na chwilę, by zwiedzić średniowieczne ruiny, antyczną świątynię Ateny oraz pozostałości starożytnego teatru. Dwa eleganckie place w centrum doskonale nadają się na zrobienie zakupów, a jeżeli ktoś chce zostać tam na dłużej może skorzystać z kilku dobrze prosperujących hoteli.

Krajobraz Tesalli

Tesalia wchodzi w skład Grecji Środkowej, otoczona jest takimi regionami jak Grecja Macedońska, Epirus, Evia, a od strony morza sąsiaduje ze Sporadami Północnymi. Na krajobraz składają się w większości niziny: Larisa, Trialia i Karditsa, przez które przepływa mnóstwo rzek, natomiast do wybijających się okolicznych masywów górskich zalicza się Olimp, Pindos, Othris i Pelion. 

Klimat Tesalli

Panuje tam klimat kontynentalny z upalnymi latami i mroźnymi zimami, gdzie częste ulewy pozwalają na uprawę oliwek, drzew cytrusowych i wielu innych składników pojawiających się na greckich stołach.

Wykonał Oskar Dmoch

You can check english version of this article –>