Rita urodziła się jako Margarita Ibrahimoff. Jej matką była Greczynka albańskiego pochodzenia, a ojciec urodzonym w Grecji Bułgarem. Rita wychowała się w religii prawosławnej. Miłość do Grecji płynie w jej krwi. Wraz z mężem wielokrotnie podkreślali swoje przywiązanie do Grecji i jej kultury. Często odwiedzają Grecję, mają nawet dom na malowniczej wyspie Antiparos. W 2020 roku otrzymali greckie obywatelstwo. Wraz z nimi honorowe obywatelstwo otrzymali ich synowie w podzięce za pomoc, której para udzieliła w 2018 roku, gdy w miejscowości Mati niedaleko Aten szalały pożary. W płomieniach zginęło wtedy ponad 100 osób.

Tom Hanks, mąż Rity Wilson podczas rozdania Złotych Globów w 2020 powiedział: „Grecja to raj… Byłem w najpiękniejszych miejscach na świecie, żadne z nich nie przewyższa Grecji. Tam ziemia, niebo i woda są dobre dla duszy. To uzdrawiające miejsce. Zwłaszcza, jeśli poddasz się temu bajecznemu greckiemu rozkładowi dnia: spania do południa, bycia na nogach do 3 nad ranem i dyskutowania w tawernie do 3 nad ranem. To najlepszy sposób na życie, jaki można osiągnąć”. Te słowa to chyba najlepszy dowód miłości i przywiązania do Grecji. Czy można lepiej zachęcić do wizyty tego malowniczego kraju?

George założył zespół Wham. Na pewno kojarzycie go ze świątecznego hitu „Last Christmas”. Do jego najsłynniejszych przebojów należą: „Wake me up before you go-go”, „Careless Whispers” czy „Freedom”. 26 lipca 2007 roku wystąpił na koncercie przed grecką publicznością na stadionie OAKA w Atenach. Piosenkarz wniósł na scenę grecką flagę i podziękował po grecku. Zmarł 25 grudnia 2016 roku, zostawiając pustkę w sercach milionów Greków.

Wykonał Piotr Olkowicz

Sprawdź również wersję polska artykułu–>